ISI آی اس آی چيست؟

واژه ISI آی اس آی مخفف کلمات موسسه اطلاعات علمی Institute of Scientific Information می باشد. این مجلات می توانند دارای ضریب تاثیر (Impact Factor) یا بدون ضریب تاثیر باشند. درواقع ISI یک موسسه علمی است که امروزه به عنوان بخشی تامسون رویترز(Thomson Reuters) است. هم اکنون مجلات این پایگاه به چهار دسته زیر تقسیم می شوند.

 SCIENCE CITATION INDEX EXPANDED
Social Sciences Citation Index
Arts and Humanities Citation Index
Emerging Sources Citation Index

دپارتمان مقالات ISI چگونه شکل گرفت؟

از زمان های قبل که انگیزه انتشار یافته های علمی پژوهشگران کشور در قالب مقالات ISI در حال فراگیر شدن بود دغدغه ارائه خدمات و اطلاع رسانی مناسب به پژوهشگران و دانشجویان در سامانه دانش آسا شکل گرفت. همین دغدغه سبب شده تا با جلب همکاری بسیاری از نخبگان دانشگاه تهران که عموماً سابقه بالایی در چاپ و داوری مقالات ISI داشتند، دپارتمان تخصصی مقالات ISI در این موسسه شکل بگیرد. این دپارتمان که امروزه قوی تر از همیشه به کار خود ادامه می دهد متشکل از نخبگان باسابقه و متخصص در اموری مانند: ترجمه، کشف همپوشانی مشابهت یابی، کشف سرقت علمی مقالات، مشاوره رفع سرقت علمی با ویرایش گرامری در ترجمه انگلیسی مقالات ISI ، راهنمایی مشاوره معرفی لیست مجلات معتبر ISI جهت پذیرش اکسپت و چاپ تضمینی مقالات ISI در کلیه رشته ها می باشد. این دپارتمان علاوه بر التزام به صداقت با متقاضیان از سودجویی های برخی از افراد در این حوزه نیز جلوگیری کرده است. به طوری که پیوسته لیست مجلات جعلی(Hijacked Journals) و فاقد اعتبار(Black List) خود را به روز کرده و از انحرافات ناشی از کم اطلاعی متقاضیان جلوگیری می کند (برای اطلاعات بیشتر به بخش مجلات جعلی و فاقد اعتبار در این وب سایت مراجعه کنید). این دپارتمان در مقابل ادعای واهی برخی از افراد اعم از: دارابودن نمایندگی یک ژورنال خاص در ایران و یا طرف قرارداد بودن با مجله خاصی را که عموماً به برخی از متقاضیان گفته می شود تا به صورت غیر اخلاقی اعتماد آنها را جلب کند اطلاع رسانی می کند. در واقع صداقت و کیفیت و جلب اعتماد واقعی متقاضیان سرلوحه این دپارتمان بوده و همواره خود را متعهد به جلب رضایت تام متقاضیان می داند.
به طور کلی باور این دپارتمان بر این است که کلیه پژوهشگران و متقاضیان نباید انگیزه انتشار فعالیت های علمی خود را در عرصه بین المللی از دست بدهند. از این رو این دپارتمان مسیر لازم را برای این انگیزه را فراهم کرده و مشاور شما در ارتقاء رزومه علمی برای کسب مدارج بالاتر است. تحقق چنین مسیری جز جلب رضایت و اعتماد با اتکا به کیفیت و پاسخ گویی ممکن نیست.

اهم خدمات دپارتمان مقالات ISI

بررسی سطح کیفی، ساختاری، متودولوژیکی و نحوه ارجاع دهی مقالات متقاضیان
مشاوره به متقاضیان برای ویرایش مقالات جهت چاپ در مجلات ISI
استخراج حداقل یک یا دو مقاله از پایان نامه و طرح های پژوهشی
مشاوره ویرایش و ارتقاء مقالات رد شده(Rejected Papers)
ترجمه تخصصی و Native مقالات فارسی متناسب با ترمینولوژی هر رشته
معرفی مجلات ISI متناسب با کیفیت مقالات
مشاوره به متقاضیان برای تشخیص اعتبار مجلات ISI
اطلاع رسانی در مورد لیست سیاه و یا مجلات جعلی ISI
انتخاب مجلات ISI متناسب با زمان متقاضیان
مشاوره ثابمیت و ارسال مقالات و پیگیری ارائه کامنت های داوری از سوی مجلات در کمترین زمان ممکن
اخذ پذیرش تضمینی از مجلات ISI
پیگیری چاپ مقالات در اسرع وقت
پرداخت هزینه مجلات بصورت دلاری از صرافی های معتبر بصورت Paypal، وسترن یونیون و مانی گرام

اگر تمایل به استفاده از خدمات تخصصی گروه پژوهشی دانش آسا دارید، کافی است سفارش خود را ثبت نمایید یا با شماره موسسه در ساعات اداری تماس بگیرید و یا با ایمیل info.daneshasa@gmail.com در ارتباط باشید.